Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Przygotowanie do badań

2022-10-24 10:18:17
Przygotowanie do badania kolonoskopii

Na 6-8 godzin przed rozpoczęciem oczyszczania jelit prosimy koniecznie zjeść mały, lekkostrawny posiłek. Zasadą jest, żeby preparat do oczyszczania jelit przyjąć w dwóch dawkach, w odstępie kilku godzin. W ulotce preparatu podano dokładne instrukcje jego stosowania.
Na kilkanaście godzin przed badaniem prosimy przyjąć pierwszą porcję preparatu (Fortrans). Normalną reakcją w tym czasie będą liczne wypróżnienia, pod koniec samą treścią płynną. Pierwszy stolec pojawi się prawdopodobnie jeszcze w czasie picia pierwszej porcji lub w ciągu najbliższych godzin. W czasie oczyszczania jelit prosimy w miarę możliwości o normalną aktywność i poruszanie się (chodzenie).
Po kilkugodzinnej przerwie prosimy przygotować i wypić drugą porcję preparatu. Ostatni wodnisty stolec pojawi się prawdopodobnie w ciągu 2-3 godzin od zakończenia picia drugiej dawki. Prosimy uwzględnić to planując przyjazd do nas. Jedynie w przypadku, kiedy przyjedziecie Państwo do nas z daleka środkami komunikacji publicznej i podróż zajmie wam wiele godzin, prosimy zacząć oczyszczanie jelit 1-2 godziny wcześniej (ale nie wcześniej niż 2 godziny), tak by skończyć oczyszczanie jelit wcześniej. Prosimy nie stosować leków przeciwbiegunkowych w czasie i po oczyszczaniu jelit. Picie płynów należy zakończyć najpóźniej na 2 godziny przed badaniem. W razie nudności prosimy zwolnić tempo wypijanych płynów.
Preparat do oczyszczenia jelit należy rozpuścić w wodzie lub innym, przejrzystym płynie. Oprócz wody do picia dozwolone są: klarowne soki, przejrzyste napoje, „słaba” herbata (jasna), kawa w małej ilości (bez „fusów” i bez mleka), czysty warzywny bulion (bez tłuszczu).
Na badanie proszę zgłosić się z osobą towarzyszącą. Jeśli pacjent przyjedzie własnym samochodem, nie powinien go prowadzić bezpośrednio po badaniu – prosimy zabrać drugiego kierowcę. Jeśli korzystacie Państwo z okularów, prosimy je zabrać. Jeżeli mieliście już kiedyś kolonoskopię, prosimy o zabranie jej opisu.
Badania endoskopowe wymagają pisemnej zgody pacjenta!


Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron wwwprojektowanie stron www