Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Efekty projektu

2022-03-18 08:45:58

Projekt ledowy jest na finiszu. Za kilka miesięcy temat zostanie zakończony, ale rezultaty pozostaną na dłużej. Dzięki projektowi „Poprawa efektywności energetycznej SPZOZ w Łęcznej poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne” zyskają pacjenci i mieszkańcy.

- Efekty są znaczące – o 43 proc. zmniejszenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla – podkreśla dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. Dlatego będziemy w przyszłości kontynuować ten ekologiczny kierunek. Chcemy na budynku szpitalnym zamontować panele fotowoltaiczne. Sprawdzone zostały warunki techniczne dachu i rozważaliśmy układ paneli pod względem najwyższej efektywności.
To plany na przyszłość, a teraz już widać pozytywne skutki realizowanego projektu. Jego wartość to ok. 1,5 mln zł. Za te środki przeprowadzono kilka ważnych inwestycji znacząco wpływających na zużycie energii.
- Projekt ten oceniamy bardzo wysoko także w wymiarze ekonomicznym. Szczególnie teraz, gdy ceny energii tak bardzo wzrosły, ma on dla nas jeszcze większą wartość – dodaje dyr. K. Bojarski.
Najważniejszym efektem projektowym jest nowe oświetlenie ledowe, które zastąpiło 2700 opraw oświetlenia podstawowego i oświetlenia awaryjnego (1956 punktów świetlnych oświetlenia podstawowego oraz 797 opraw oświetlenia awaryjnego
i ewakuacyjnego).
Ledy pojawiły się w całym szpitalu – w salach, pomieszczeniach biurowych i korytarzach.
W łazienkach i klatkach schodowych zamontowano czujki ruchu, które uruchamiają oświetlenie tylko wtedy, gdy ktoś przechodzi. Wymienione zostało również oświetlenie ewakuacyjne awaryjne, czyli kierunkowskazy w postaci zielonych strzałek, które teraz także są energooszczędnym produktem. Efektywność całego przedsięwzięcia monitoruje system nowych urządzeń, które pojawiły się także w ramach realizowanego projektu.
Wartość projektu wynosi 1 457 659,44 zł, z czego wkład UE to 965 537,41, a wkład własny
– 492 122,03 zł. Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków