Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Pilotażowy program leczenia otyłości w Łęcznej

Fot. NFZ Szpital w Łęcznej jest jednym z 15 ośrodków w kraju, który realizuje pilotażowy program KOS-BAR skierowany do pacjentów z otyłością olbrzymią. Mogą z niego skorzystać chorzy od 18 roku życia, u których rozpoznano otyłość spowodowaną nadmierną podażą energii.

- Program realizujemy od grudnia ubiegłego roku. Skorzystało z niego 112 osób – informuje dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Do września, bo tak długo będzie trwał program, możemy jeszcze przyjąć ponad dwustu pacjentów, którym zapewniamy kompleksową opiekę przed i po operacji. – Ale chciałbym dodać, że w dziedzinie bariatrii specjalizujemy się od wielu lat. Mamy wiedzę, doświadczony zespół, a teraz dodatkowo specjalny program, który pozwala zająć się jeszcze większą grupą pacjentów z otyłością olbrzymią.

Kwalifikacja do leczenia
Do leczenia chirurgicznego pacjent może być zakwalifikowany na podstawie następujących kryteriów klinicznych:
1) BMI* (wskaźnik masy ciała) ≥ 40 kg/m² u świadczeniobiorców z rozpoznaniem ICD-10: E66.0 Otyłość spowodowana nadmierną podażą energii;
2) BMI (wskaźnik masy ciała) 35–40 kg/m² u świadczeniobiorców, u których chirurgicznie indukowana redukcja masy ciała może przynieść potencjalną poprawę w zakresie chorób wywołanych otyłością.
Program KOS-BAR realizowany jest w czterech modułach.
I etap - to diagnostyka. Obecnie okres oczekiwania na diagnostykę wynosi miesiąc.
II etap - to rehabilitacja przedoperacyjna, która trwa około 3 miesięcy od diagnostyki.
III etap – operacja, którą wykonuje się od 3 do 6 miesięcy od diagnostyki.
IV etap polega na rehabilitacji przed i pooperacyjnej i odbywa się 1 miesiąc przed i około 2-3 miesięcy po operacji.

Gdzie uzyskać informacje?
Biuro Projektu w SPZOZ w Łęcznej, pokój nr 4, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00 lub pod nr tel. 81-752-63-32.
*BMI - wskaźnik masy ciała jako masa ciała w kilogramach podzielona przez wzrost w metrach, podniesiony do potęgi drugiej;

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2022 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe