Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Darowizna ratująca życie od Fundacji PGE

Prawie 50 tysięcy złotych przekazała Fundacja PGE szpitalowi w Łęcznej na zakup nowoczesnej aparatury do szybkiej diagnostyki pacjentów . – Dzięki tej darowiźnie zakupiliśmy analizator parametrów krytycznych, który jest bardzo pomocny w sytuacjach zagrożenia życia – wyjaśnia Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. – Wykorzystujemy go na Oddziale Intensywnej Terapii we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń.

Analizator ABL 90 FLEX PLUS pozwala uzyskać w bardzo krótkim czasie (ok. 1 minuty) wyniki 19 parametrów, m.in. elektrolity, metabolity, gazometrię czyli natlenienie organizmu.
– Może m.in. podać wynik poziomu tropiny, która jest enzymem zawału – wyjaśnia dyrektor K. Bojarski.
To wszystko dzieje się w bardzo szybkim tempie, co ma zasadnicze znaczenie w nagłych przypadkach, gdy o życiu decydują minuty. - Dlatego jest to bardzo cenny aparat, który mogliśmy zakupić dzięki wsparciu Fundacji PGE, za co bardzo dziękujemy – mówi Krzysztof Bojarski.
Umowa darowizny została podpisana w połowie 2021 roku i miała być zrealizowana do końca roku, ale ze względu na pandemię i procedury przetargowe termin został przedłużony na rok 2022. Ostatecznie analizator trafił na OIT w lutym br.

Galeria

Pliki

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2022 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron