Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Jak się leczy przepukliny - warsztaty dla chirurgów w Łęcznej

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin pachwinowych TEP, po której pacjent szybko wraca do zdrowia została zaprezentowana podczas dwudniowych warsztatów medycznych (7 i 8 września) w szpitalu w Łęcznej. Łęczyńscy chirurdzy stosują tę metodę nie od dziś, a teraz wiedzę na jej temat pokazali kolegom z innych placówek medycznych z naszego regionu. Gościem specjalnym konferencji był dr Michał Chudy ze Szpitala Uniwersyteckiego Ayr w Szkocji, który na co dzień szkoli chirurgów w Wielkiej Brytanii.

Podczas warsztatów na sali operacyjnej przeprowadzonych zostało dziewięć zbiegów z zastosowaniem laparoskopowych, nowoczesnych sposobów leczenia przepuklin, w tym metody TEP. Przebieg operacji transmitowany był na salę konferencyjną, gdzie poczynania chirurgów, na czele z dr Chudym obserwowali zaproszeni goście. W spotkaniu uczestniczył nestor polskiej chirurgii laparoskopowej prof. dr hab. n. med. Edward Stanowski z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz przewodniczący sekcji Wideochirurgii TCHP dr hab. n. med. Piotr Myśliwiec z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Podczas warsztatów dr Michał Chudy zaprezentował chirurgom z regionu lubelskiego różne techniki operacyjne przepuklin pachwinowych, ale najwięcej uwagi poświęcono metodzie TEP, która staje się coraz bardziej popularna. Zabieg wykonywany polecany jest osobom młodym i aktywnym zawodowo. Najważniejsze, że po operacji powrót do zdrowia następuje szybko i niemal bez bólu, a ryzyko powikłań jest niewielkie.
Szpital w Łęcznej jest obecnie jedynym ośrodkiem na Lubelszczyźnie, gdzie metoda TEP jest stosowana do leczenia przepuklin pachwinowych.
Warsztaty zorganizowali wspólnie z firmą Medtronic lekarze z Oddziału Chirurgii Ogólnej w SP ZOZ w Łęcznej. Koordynatorem oddziału jest Maciej Pastuszka.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa