Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Przychodzi psychiatra do pacjenta...

Od 1 września 2018 r. w SP ZOZ w Łęcznej rozpoczyna działalność Zespół Leczenia Środowiskowego. Jest to nowa forma pomocy dla osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, którzy z różnych powodów nie mogą być leczeni w Poradni Zdrowia Psychicznego. Dlatego grupa specjalistów będzie mogła odwiedzać ich w domach.

- Zespół Leczenia Środowiskowego jest szczególną formą opieki nad pacjentami z zaburzeniami psychicznymi, którzy nie czują się chorzy. Jest to także oferta dla osób z zaburzeniami zachowania, chorych unieruchomionych, którzy nie są w stanie dotrzeć do poradni – wyjaśnia Małgorzata Skórska, lekarz psychiatra, kierownik Zespołu Leczenia Środowiskowego w SP ZOZ w Łęcznej.
W takich przypadkach lekarz psychiatra wraz z terapeutą środowiskowym, psychologiem i pielęgniarką opracuje indywidualny program leczenia dla każdego pacjenta, a w proces leczenia zostanie zaangażowana również rodzina osoby chorej.
– Leczenie w ramach ZLŚ ma na celu zapobiegać nawrotom choroby, ponownym hospitalizacjom, ale przede wszystkim zależy nam na poprawie jakości życia pacjenta z zaburzeniami psychicznymi w jego lokalnej społeczności – podkreśla Małgorzata Skórska, kier. ZLŚ.
Warunkiem potrzebnym do skorzystania z pomocy Zespołu Leczenia Środowiskowego jest skierowanie wydane przez lekarza psychiatrę, POZ lub lekarza innego specjalności. Wizyty odbywają się w siedzibie Zespołu w SP ZOZ w Łęcznej oraz w domu pacjenta.
Zgłoszenia i rejestracja: 81-752-62-00

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych