Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Dwa miliony na oddział ratunkowy

W tym roku Szpitalny Oddział Ratunkowy w SP ZOZ w Łęcznej zostanie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt medyczny. Wymienione ma być oświetlenie i zakupiony system informatyczny. To oznacza szybszą diagnostykę, lepszą jakość usług i większy komfort pacjentów.

Szpital w Łęcznej rozpoczął realizację Projektu „Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Samodzielnego Szpitala Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej”. Wartość całego Projektu wynosi 2 081 125,21 zł, z czego dofinansowanie to 1 768 851,87 zł. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, a koordynatorem Projektu jest Ministerstwo Zdrowia. Temu tematowi poświęcona była konferencja prasowa zorganizowana w szpitalu w Łęcznej 19 stycznia 2018 r.
- Dzięki projektowi, sprzęt który był na wyposażeniu oddziału ratunkowego od początku powstania szpitala – a w przyszłym roku minie dziesięć lat – zostanie wymieniony na nowy. Zakupimy też kilka dodatkowych urządzeń – poinformował dyr. SP ZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski .
Na liście znalazły się m. in. pompy infuzyjne, defibrylatory, łóżka z wybudowaną wagą, kardiomonitory, aparat usg z zestawem sond czy aparat rtg z ramieniem C.
- Po koniec stycznia rozpoczniemy postępowania przetargowe i, jeśli nie będzie komplikacji, to w połowie roku sprzęt powinien trafić na oddział ratunkowy - stwierdził dyr. Bojarski. - Zakończenie projektu przewidziane jest na 31 października 2018 r. .
W konferencji prasowej uczestniczył także starosta Powiatu Łęczyńskiego, Roman Cholewa, który nie krył zadowolenia, że Projekt jest realizowany. - Cieszę się, że Ministerstwo Zdrowia dobrze go oceniło, bo dzięki temu nowy sprzęt, oświetlenie ledowe i system informatyczny podniesie jakość i poziom usług medycznych na oddziale ratunkowym – powiedział starosta Powiatu Łęczyńskiego. I dodał, że o dofinansowanie na modernizację oddziałów ratunkowych starło się wiele placówek, ale tylko niektóre szpitale powiatowe z województwa lubelskiego otrzymały pieniądze.
Wojewoda lubelski podkreślił znaczenie Projektu nie tylko dla powiatu łęczyńskiego, ale całego regionu. - Szpital w Łęcznej jest wiodący i cieszy się zasłużoną renomą oraz uznaniem pacjentów. A jego położenie w sąsiedztwie lubelskich szpitali - w kontekście problemów na oddziałach ratunkowych – sprawia, że ta inwestycja ma bardzo duże znaczenie - mówił Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.
Potrzeba modernizacji i zakupu nowych urządzeń i systemu informatycznego wynikła nie tylko z konieczności odnowienia bazy medycznej, ale także ze statystyk. Oddział ratunkowy obsługuje nie tylko pacjentów z Powiatu Łęczyńskiego. Bliskie sąsiedztwo pojezierza sprawia, że liczba pacjentów szczególnie w okresie letnim wzrasta z roku na rok. W 2015 r. na SOR w Łęcznej trafiło 13 030 osób, w 2016 – 15 642 a w 2017 było to 15 920 osób.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron wwwprojektowanie stron www