Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Mikołaj zaprosił dzieci do szpitala

Kiedyś byli pacjentami Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, ale 8 grudnia przyjechali do szpitala w Łęcznej jako goście, na zaproszenie Mikołaja. Były prezenty, kolędowanie oraz spotkanie z lekarzami, którzy kiedyś ich leczyli. Tak jest od trzech lat. W każdą rocznicę powstania Dziecięcego Oddziału w WCLOiChR w Łęcznej przychodzi Mikołaj...

- Dla szpitala to ważne wydarzenie – powiedział dyrektor SP ZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski witając gości. - Jesteście dowodem na to, że nasza praca ma sens i przynosi efekty. Dziś spotykamy się i jesteśmy razem dlatego, że chcieliście do nas przyjechać. Za to wam bardzo dziękuję.
- Tak jak poprzednie spotkania z Wami, tak i to da nam nową porcję energii do dalszego działania – dodał dyr. Bojarski. .
W tym roku na spotkanie z Mikołajem i z lekarzami - na czele z prof. Jerzym Strużyną, szefem WCLOiChR w Łęcznej przyjechało ponad siedemdziesiąt maluchów, z opiekunami, czasami z rodzeństwem. Mikołaj rozdawał paczki ze słodyczami i maskotkami, a dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie zaśpiewały piosenki i kolędy. Wystąpiła Paula Dorożyńska, Martynka Styś, Amelia Wołos, którymi opiekuje się dwoje instruktorów – Krzysztof Zgórski i Justyna Abramik.
Podczas wizyty w szpitalu byli pacjenci mogli skorzystać z konsultacji specjalistów, chirurgów plastycznych, którzy leczą maluchy w Łęcznej od ponad trzech lat. Przez ten czas Dziecięcy Oddziale Oparzeń przyjął ponad 620 małych pacjentów z różnych stron Polski. Bo WCLOiChR, jest jednym z trzech w Polsce wyspecjalizowanych (obok Warszawy i Szczecina) ośrodków leczenia oparzeń u dzieci.
W tym roku w Łęcznej (dane do 29.11.2017 r.) leczonych było 199 pacjentów, m.in. z woj. lubuskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego. - Wśród nich były dwa ciężkie, ekstremalne przypadki – przypomina Magdalena Bugaj, lekarz specjalista z zakresu chirurgi plastycznej w SPZOZ w Łęcznej. - Dwie dziewczynki, dwu i trzylatka miały oprzenia przekraczające 50 proc. powierzchni ciała. Przyczyną, tak jak w większości takich zdarzeń był wrzątek, którym dzieci oblewają się ściągając na siebie naczynie z gorącym płynem. Dziewczynki w szpitalu spędziły około dwóch miesięcy. Wyzdrowiały, ale wymagają dalszego leczenia, m.in. likwidacji przykurczy i skorygowania blizn.
Statystki szpitalne potwierdzają to, co mówią lekarze. Najbardziej zagrożone są dzieci od roku do trzech lat. Według danych SPZOZ w Łęcznej, w 2017 roku największą grupą wśród oparzonych były dzieci w wieku 2 lat (48 przypadków). Stanowi to 24,1 proc. wszystkich małych pacjentów leczonych w WCLOiChR w Łęcznej. Najmłodszy pacjent WCLOiChR miał 2 miesiące i wadę wrodzoną, a najmłodsze dziecko z oparzeniem, które trafiło do Łęcznej miało 7 miesięcy.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa