Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Włoski ortopeda operował w Łęcznej

Światowej sławy lekarz ortopeda dr Alessandro Lelli przyjął zaproszenie Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatycznego – Zarządu Oddziału Lubelskiego oraz Szpitala w Łęcznej i przyjechał, by wykonać operację kolana u kilku pacjentów. Asystowali mu lekarze z Oddziału Urazowo- Ortopedycznego SPZOZ w Łęcznej. Szkolenie zaplanowano na 4 i 5 maja br. Obraz z sali operacyjnej transmitowany był na salę konferencyjną, gdzie przebieg zabiegów mogli obejrzeć lekarze biorący udział w szkoleniu.

- Takie zabiegi wykonujemy od początku powstania naszego oddziału, od ośmiu lat, ale zawsze warto wymieniać się doświadczeniami, uczyć się i podpatrywać szczególnie takie autorytety jak doktor Alessandro Lelli – mówi Andrzej Jurkiewicz, lekarz koordynujący Oddział Urazowo – Ortopedyczny w SPZOZ w Łęcznej.
Zespół lekarzy, w którym tym razem liderem był doktor Lelli wykonywał zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego u pacjentów po urazach sportowych, których średnia wieku to 20-30 lat. Po tym zabiegu mają oni szansę odzyskać pełną sprawność kolan.
Alessandro Lelli, lekarz ortopeda z Bolonii, specjalista od artroskopii i rekonstrukcji kolan, ma na swoim koncie ponad 35 tysięcy operacji, w tym ok. 2 tysięcy rekonstrukcji wiązadła krzyżowego przedniego.
Współpracuje z wieloma drużynami koszykarskimi i sportowcami, którym wykonuje operacje kolan.
A. Lelli związany jest m.in. z Włoskim Towarzystwem Ortopedii i Traumatologii, Europejskim Towarzystwem Traumatologii Sportowej i Chirurgii Kolna, Amerykańską Akademią Ortopedyczną, jest honorowym członkiem Wenezuelskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa