Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Łęczyński szpital w sieci

Zmiany w służbie zdrowia przygotowane przez rząd zaczną obowiązywać od października 2017 r. Nowe przepisy zakładają utworzenie tzw. sieci szpitali. Placówki, które do niej trafią będą miały zapewnione finansowanie z budżetu państwa. Nic więc dziwnego, że dziś najważniejsza dla zarządzających szpitalami oraz dla pacjentów jest odpowiedź na pytanie: czy dany szpital znajdzie się w sieci. W przypadku SPZOZ w Łęcznej, dyrektor Krzysztof Bojarski uspokaja: - Spełniamy wszystkie warunki, by znaleźć się w sieci i mieć zagwarantowane finansowanie na poziomie nie mniejszym niż obecnie.

Do tzw. sieci szpitali wejść będą mogły placówki, które przynajmniej od dwóch lat mają umowę z NFZ, dysponują izbami przyjęć oraz SOR-ami. Ten ostatni wymóg nie będzie dotyczył szpitali ogólnopolskich, onkologicznych i pulmonologicznych. Placówki zakwalifikowane do sieci będą miały gwarantowaną umowę z NFZ, a pozostałe będą mogły podpisywać kontrakty w oparciu o postępowanie konkursowe.
W ramach sieci, powstanie tzw. system zabezpieczenia świadczeń na różnym poziomie.
Do poziomu szpitali 1. stopnia zaliczane będą przede wszystkim szpitale powiatowe. Do poziomu 2. stopnia wejdą szpitale ponadpowiatowe realizujące specjalistyczne świadczenia, a do poziomu 3. stopnia - głównie szpitale wojewódzkie z leczeniem specjalistycznym.
- Według nowych zasad szpital w Łęcznej znajdzie się w drugim poziomie zabezpieczenia świadczeń. Nie będziemy traktowani jak typowy szpital powiatowy, ponieważ świadczymy specjalistyczne leczenie z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej – wyjaśnia dyr. Krzysztof Bojarski i dodaje: - Zgodnie z tą klasyfikacją będziemy mieli zagwarantowane finansowanie wszystkich oddziałów przynajmniej na dotychczasowym poziomie. Wyjątkiem jest gastrologia, która jest nowym oddziałem, działającym krócej niż dwa lata, więc o jego finansowanie będziemy musieli postarać się w postępowaniu konkursowym.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www