Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Mikołaj przyszedł do dzieci w szpitalu

Dziecięcy Oddział Oparzeń w WCLOiCHR działa od dwóch lat. W tym czasie przyjął i wyleczył 125 małych pacjentów. Z okazji Mikołaja zaproszono je do szpitala do Łęcznej. Przyjechali z rodzicami, żeby spotkać się Mikołajem i lekarzami z Oddziału Oparzeń. Były prezenty, wspólne kolędowanie, dużo radości i możliwość konsultacji z lekarzami...

- Takie spotkanie organizujemy po raz drugi. Miło dziś widzieć jak się uśmiechacie, że jesteście zdrowi. Mam nadzieję, że to miejsce nie będzie kojarzyło się wam bólem i cierpieniem - powiedział na powitanie dyrektor Krzysztof Bojarski. I dodał: - Te spotkania są dla nas, pracowników bardzo ważne. Jak widzimy, że wasze dzieci są zdrowe to nasze „akumulatory” się ładują.
Z rodzicami i dziećmi spotkał się także profesor Jerzy Strużyna, szef WCLOiCHR, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej. – Kocham dzieci i jestem zadowolony z tego co osiągnęliśmy. Tu nie ma cudów, robimy to co do nas należy – stwierdził prof. Jerzy Strużyna. – A dzieci zawsze mogą się oparzyć herbatą czy gorąca wodą. Nie ustrzeżemy ich, ale trzeba uważać.
Oddział Oparzeń dla dzieci powstał przy Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej dwa lata temu. Hospitalizowano tu dzieci z oparzeniami w wieku od 6 miesięcy do 17 lat. Mali pacjenci pochodzili z woj. lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, a nawet ze Świnoujścia. Najdłuższy czas pobytu na oddziale to było 122 dni. Dziecko, które wszpitalu było najdłużej początkowo przebywało na Oddziale Intensywnej Terapii z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej, a następnie przeniesione zostało na Oddział Oparzeń dla Dzieci.
Obecnie na oddziale leczona jest dwójka dzieci, które także uczestniczyli w spotkaniu i otrzymali paczki od Mikołaja.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków