Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Oddział dla dzieci jak z bajki

Maciej Kot – artysta, plastyk sprawił, że korytarze dziecięcego oddziału Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej prezentują się teraz… bajecznie. Na ścianach pojawiły się kolorowe obrazy z drzewami, owocami, motylami oraz postaciami bajek.

- To kolorowa, owocowa „kraina Kubusia” w miejscu takim, które nie zawsze kojarzy się z radością, a raczej z cierpieniem i bólem. Chcemy zapewnić dzieciom przestrzenie z dużą ilością kolorów, ciepła, serdeczności. W tym temacie starałem się zrealizować wiele motywów naturalnych, takich jak: drzewa, woda, soczyste owoce, motyle, zwierzęta, postaci Kubusia jak i wielu jego przyjaciół – mówi artysta. I dodaje: - Zawsze podczas realizowania projektów na wschodzie Polski cenię sobie wyjątkową serdeczność jak i życzliwość ludzi. Odwdzięczam się całym sercem jak i pasją podczas malowania właśnie tutaj dla dzieci. Jestem dumny, iż mogę w tak prestiżowym ośrodku pod kierownictwem tak wybitnego lekarza, człowieka: prof. dr hab. n. med. Jerzego Strużyna realizować taki projekt.
Korytarze oddziału Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej swój wizerunek zmieniły w ramach projektu „Kubusiowe szpitale”. To właśnie Maciej Kot sprawia, że oddziały dziecięce stają się kolorowe. Projekt ubarwiania rozpoczął się w 2000 roku. W ciągu 16 lat artysta wymalował już niemal 200 oddziałów.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe