Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Zmiany na parkingu przy szpitalu

Większy parking i nowa organizacja ruchu - to najważniejsze zamiany jakie zostaną wprowadzone na początku września na terenie SPZOZ w Łęcznej. Dla bezpieczeństwa i porządku pojawią się też znaki drogowe, które mają usprawnić komunikację wokół szpitala. I jeszcze jedna ważna wiadomość dla pacjentów - parkowanie będzie nadal darmowe.

Przyszpitalny parking powiększył się o prawie sto nowych miejsc dla aut. Było to możliwe dzięki dobudowaniu placu parkingowego od strony północnej, w kierunku planowanej ulicy Perłowej.
- Inwestycja stała się koniecznością ze względu na rosnącą liczbę pacjentów dojeżdżających do szpitala. W pierwszym półroczu tego roku przeprowadziliśmy procedurę przetargową i nowy parking z miejscami dla niemal stu aut został już wybudowany - mówi Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. - Ze względu na pewne oddalenie od budynku szpitalnego nowe miejsca parkingowe będą przeznaczony dla aut pracowników szpitala, a miejsca przy szpitalu zostaną udostępnione pacjentom. I nadal parkowanie będzie u nas bezpłatne - informuje dyr. K. Bojarski.
Inwestycja kosztowała ok. 350 tys. zł i ma poprawić sytuację z parkowaniem oraz komunikację przy szpitalu. Służyć temu ma także nowa organizacja ruchu zaopiniowana już przez starostwo powiatowe i policję. W niektórych miejscach ustawione zostaną znaki zakazu parkowania, a teren parkingu będzie monitorowany. Te zasady zaczną obowiązywać na początku września, ale przewidywany jest dwutygodniowy okres przejściowy. W drugiej połowie września znaki drogowe będą musiały być respektowane, bo tylko tak będzie można poprawić bezpieczeństwo na parkingu i drogach wewnętrznych wokół szpitala.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe