Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Chirurdzy plastyczni zdawali egzamin państwowy w Łęcznej

13 lekarzy z całego kraju przyjechało do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej żeby zostać specjalistami. Państwowy Egzamin Specjalizacyjny (PES) odbył się 10 marca. Wszyscy zdali. Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej jest prof. Jerzy Strużyna, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej, prezes Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a także szef WCLOiCHR.

Państwowy Egzamin Specjalizacyjny kończy proces szkolenia i po jego złożeniu lekarz otrzymuje dyplom specjalisty w określonej dziedzinie medycyny. – Egzamin składa się z dwóch części. Zdający w pierwszym rozwiązują test zawierający 120 pytań – wyjaśnia prof. Jerzy Strużyna, a później zdają egzamin ustny.
Zdaniem konsultanta krajowego - profesora Strużyny egzamin powinien mieć inną formę.
– Rozwiązywanie testów nie świadczy o umiejętnościach medycznych. Moim zdaniem test jest niepotrzebny. Wystarczyłaby rozmowa z lekarzem, by stwierdzić, czy jego wiedza jest wystarczająca do uzyskania specjalizacji.
Egzaminy PES organizowane są dwa razy w roku. W jesiennej sesji egzaminacyjnej 2015 r., która odbywała się w Łodzi z grupy 7 osób zdała tylko 1.
Tym razem wszystkim zdającym się powiodło.
O tym, że państwowy egzamin dla chirurgów plastycznych odbywał się w Łęcznej zdecydował prof. Jerzy Strużyna, jako konsultant krajowy. – Wymaga to oczywiście przygotowań i sprawnej organizacji, ale Łęczna zasługuje na to, by ją promować, bo jest ważnym ośrodkiem medycznym, kojarzonym już z chirurgią plastyczną i leczeniem oparzeń.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe