Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Szpital zakupił nowy tomograf

Pracownia tomografii komputerowej w SPZOZ w Łęcznej została wyposażona w tomograf komputerowy najnowszej generacji. Urządzenie zostało przetestowane, przeszło próby i służy pacjentom od niespełna miesiąca.

Wartość całej umowy - zakupu tomografu komputerowego Optima CT520 wraz z detektorem oraz adaptacją pomieszczeń dla potrzeb pracowni wyniosła ok. 1,5 mln zł. Dzięki temu szpital zyskał urządzenie o bardzo dobrych parametrach. Na 16-rzędowym tomografie (poprzedni był 8-mio rzędowy) możliwe jest wykrycie bardzo małych guzów, nawet wielkości ziarenka zboża. Zaletą tego urządzenia jest niskodawkowość naświetlania. W stosunku do promieniowania emitowanego przez obecnie używane tomografy jest ona niższa o ok. 40 do 62% . Na aparacie tym można wykonać badanie głowy, szyi, płuc (w tym HRCT) i śródpiersia, kości kończyn, miednicy małej, jamy brzusznej oraz kręgosłupa.

Galeria

Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych