Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Dziecięca oddział z nowym sprzętem

Konferncja prasowa 13 marca 2014 r.  Zakończył się kluczowy etap budowy Dziecięcego Oddziału Leczenia Oparzeń w SPZOZ w Łęcznej. W salach ustawiono łóżeczka i specjalistyczny sprzęt medyczny - m.in. maszynę do znieczulenia. Została ona zakupiona dzięki wsparciu szpitala przez Grupę Azoty Puławy S.A.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 13 marca br., dyrektor SPZOZ Piotr Rybak podziękował puławskiej spółce za dar i za współpracę.
- Zaczęła się ona cztery lata temu, gdy powstawał Oddział Intensywnej Terapii, a potem Ośrodek Hiperbarii - przypomniał dyr. Piotr Rybak. - Jeszcze raz dziękuję Grupie Azoty Puławy S.A. za pomoc. Cieszymy się, że są firmy, które wspierają lokalne społeczności i rozumieją potrzeby służby zdrowia.
Na pamiątkę tej współpracy we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej, gdzie tworzony jest oddział oparzeniowy dla dzieci powieszona została tablica.
- Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć nowo powstający Dziecięcy Oddział Leczenia Oparzeń w Łęcznej, który będzie najnowocześniejszym tego typu oddziałem w Polsce oraz że znajduje się on tak blisko Puław – powiedział Marian Rybak, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy S.A. - Filozofia Zakładów Azotowych w Puławach zakłada, że to innowacyjność i rozwój technologiczny jest kluczem do poprawy jakości życia – dodał prezes Marian Rybak.
W trakcie spotkania zaproszeni gości mogli zwiedzić pomieszczenia, w których leczeni będą mali pacjenci. - W nowym oddziale, w zależności od potrzeb ustawionych może być dziesięć, dwanaście łóżek, w tym przewidywane są dwa łóżka do intensywnej terapii - powiedział Krzysztof Bojarski – zastępca dyrektora SPZOZ w Łęcznej. - W razie konieczności oddział może już przyjmować dzieci, ale wciąż jeszcze trwają dostawy sprzętu, bo przedłużyły się procedury przetargowe – dodał dyr. K. Bojarski.
Za dwa, trzy miesiące oddział ma być gotowy i w pełni wyposażony. - I będzie to jedyny taki oddział w kraju i jeden z nielicznych w Europie - stwierdził prof. Jerzy Strużyna szef Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej, który jest taka konsultantem krajowym w dziedzinie oparzeń.
Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Współpraca transgraniczna na rzecz zapobiegania i leczenia ciężkich przypadków oparzeń na pograniczu polsko-ukraińskim”. Wartość projektu przekracza 1,3 mln euro. Będzie to oddział nowoczesny i przyjazny pacjentom oraz ich opiekunom. Rodzice będą mogli być przy dziecku przez cały okres leczenia.


Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron