Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Darowizna ratująca życie od Fundacji PGE

Prawie 50 tysięcy złotych przekazała Fundacja PGE szpitalowi w Łęcznej na zakup nowoczesnej aparatury do szybkiej diagnostyki pacjentów . – Dzięki tej darowiźnie zakupiliśmy analizator parametrów krytycznych, który jest bardzo pomocny w sytuacjach zagrożenia życia – wyjaśnia Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. – Wykorzystujemy go na Oddziale Intensywnej Terapii we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń. ... »

Nowy tomograf dla szpitala

SPZOZ w Łęcznej ma nowy tomograf. - To zdecydowanie bardziej nowoczesny sprzęt niż ten, którym dotychczas dysponowaliśmy – podkreśla dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Jest dokładniejszy i precyzyjniejszy, bo 64-rzędowy, poprzednik był 16 – rzędowy. Poza tym, co też jest bardzo ważne – nowy tomograf podczas badania emituje mniejszą dawkę promieniowania. ... »

Program „Stop boreliozie” jeszcze trwa. Zrób test zanim wyczerpie się pula. Badanie jest bezpłatnie.

Zanim nadejdzie wiosna i ponownie pojawi się problem z kleszczami możemy sprawdzić czy mieliśmy kiedykolwiek kontakt z tym pajęczakiem wykonując bezpłatny test. Taką możliwość daje program „Stop boreliozie!”, który SPZOZ w Łęcznej realizuje od sierpnia 2021 r. ... »

Przeziębienie, a może to grypa lub COVID-19?

Jak sprawdzisz, co Ci dolega? Skorzystaj z praktycznego przewodnika. Doradzimy, krok po kroku, co zrobić, gdy masz pierwsze objawy infekcji. Nigdy nie lekceważ objawów choroby. Nawet jeśli wydaje Ci się, że to zwykłe przeziębienie, powinieneś to sprawdzić. Być może są to pierwsze symptomy groźnych chorób: grypy lub COVID-19? Pamiętaj! Część chorób, szczególnie w pierwszym stadium rozwoju, daje podobne objawy, dlatego musisz upewnić się, co Ci dolega. ... »

Harmonogram szczepień przeciw Covid-19 oraz przeciw grypie w styczniu 2022 roku

Kontynuujemy akcję szczepień przeciw Covid-19 i grypie w SPZOZ Łęcznej. Poniżej podajemy terminy na styczeń br. W szpitalu szczepimy także dzieci od 5 do 11 lat. Dla nich zarezerwowane zostały dwa terminy 12 i 19 stycznia. W celu ustalenia dokładnego terminu szczepienia konieczny jest kontakt z rejestracją - tel. 81 752 65 16. ... »

Paranienormalni w szpitalu

- Robert Motyka, Michał Paszczyk i Rafał Kadłucki witają Państwa serdecznie. Nazywamy się Paranienormalni i od ponad 16 lat bawimy, rozśmieszamy i dzielimy się dobrą energią i humorem - tak prezentują się na swojej stronie internetowej znani kabareciarze, którzy ostatnio przyjechali do szpitala w Łęcznej. Bynajmniej nie na wstępy. Cel był inny – kolonoskopia. ... »

Szczepienia dzieci przeciw Covid-19

W szpitalu w Łęcznej prowadzone są szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Dla tej grupy wiekowej ustalone zostały na razie dwa terminy szczepień: 22 i 29 grudnia. Wszelkie informacje dotyczące zapisów udzielane są pod numerem tel. 81 7526516.

Grudniowy harmonogram szczepień przeciw covid-19 i grypie

Poniżej terminarz szczepień obowiązujący w SPZOZ w Łęcznej w grudniu 2021 r. Osoby, które chcą się zaszczepić prosimy o kontakt z rejestracją w celu ustalenia konkretnego dnia szczepienia. Informujemy, że szpital bezpłatnie szczepi przeciw grypie także pacjentów 18+. Tel. do rejestracji 81 752 65 16 ... »

Profilaktyka 40 Plus w Łęcznej

W szpitalu w Łęcznej można skorzystać z pakietu badań wykonywanych w ramach programu „Profilaktyka 40 Plus”. Jest on skierowany do osób urodzonych przed 1980 rokiem. Każdy kto ukończył 40 lat może skorzystać z badań diagnostycznych w formie pakietów, które zostały przygotowane oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego. ... »

Milion od Powiatu Łęczyńskiego na ZOL w Jaszczowie

1 010 000, 00 zł to kwota, którą Powiat Łęczyński przekazał szpitalowi na zadanie inwestycyjne pn. Rozbudowa wraz z przebudową budynku szpitala w Jaszczowie na Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. Dotacja pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. ... »

Szpital testuje system oczyszczaczy powietrza

Szpital w Łęcznej, jako pierwsza placówka medyczna w kraju rozpoczął testowanie innowacyjnych sterylizatorów powietrza VireWall, które służą do eliminacji wirusów, bakterii oraz innych zanieczyszczeń. W trakcie badań laboratoryjnych urządzenia te uzyskały bardzo wysoką ocenę skuteczności na poziomie 99,9 proc. ... »

Nowy Jaszczów już się buduje

W Jaszczowie w październiku rozpoczęła się budowa obiektu, w którym powstanie centrum medycznego dla seniorów. Osoby starsze będą miały w nim dostęp do kompleksowej i nowoczesnej opieki medycznej. Wykonawca zadeklarował zakończenie inwestycji w listopadzie przyszłego roku. Jej koszt to 6,8 mln złotych. SPZOZ w Łęcznej realizuje ją z własnych środków. ... »

Kolonoskopia? Ale czad – stwierdził po badaniu aktor Michał Żurawski

Tak dwoma słowami skomentował badanie jelita grubego Michał Żurawski, aktor znany m.in. z roli komisarza Kruka czy Jakuba Szapiro w Królu. Powiedział to wychodząc jeszcze niepewnym krokiem, oszołomiony po znieczuleniu z sali zabiegowej. I nie była to kolejna jego rola serialowa z medycznym wątkiem. ... »

« 1 2 3 4 5 »

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa